A biblioterápiás (irodalomterápiás) foglalkozásokon szövegek állnak a középpontban, s természetesen ez lehet mese is, de ilyenkor is a saját, más foglalkozásokon is alkalmazott módszereivel él.
A meseterápiának azonban különleges megközelítései, módszerei, gyakorlatai vannak, és csakis mesékkel, meseszövegekkel dolgozik. Több típusa, képviselője van e területnek is, attól függően, hogy mit tart leginkább hangsúlyosnak: a mesékkel, népmesékkel sok helyen, több megközelítésben, szakmai műhelyben foglalkoznak szakemberek. Én az intermodális mesepszichológia módszerét alkalmazom, melyet a Magyar Relaxációs és Szimbólumterápiás Egyesület képzésén Stiblár Erikától tanultam.
Az általam vezetett meseterápiás foglalkozásokon minden esetben magyar népmesékkel dolgozunk, melyeket autentikus forrásból választok a csoport témája, szükségletei szerint. A meseterápia szimbolikus jellegéből adódóan hosszabb időt igényel, azaz –bár lehetséges egyetlen foglalkozáson ismerkedni vele – nálam minden esetben foglalkozás-sorozatot jelent, ahol két-három meseszöveggel 7 – 9 alkalommal foglalkozunk. A mesemunka intenzív folyamat, de a népmesék kulturális hagyományai, a bennük rejlő ’kincs’ gazdagító hatása különleges élményt nyújthat a benne résztvevőknek.